pihlakodu püstijalakomöödial

Viimsi Pihlakodu elanik Hedda Viiu: "Bareti kadmine on minu trend!"

Reeda toast tuleb magusat parfüümilõhna. See 6. mai õhtupoolik on tema jaoks erilisem, kui mõni teine. Nimelt valmistuvad Viimsi Pihlakodu elanikud, et külastada Viimsi Huvikeskuses tuntud näiteljate püstijalakomöödiat. See kõik on võimalik tänu uuele heategevuslikule organisatsioonile MTÜ Elame Veel!.

Kait Kalli ja Priit Piusi etenduseni “Midagi ikka” on jäänud umbes tund aega. Viimsi Pihlakodu teisel korrusel elab Reet, kes ennast minekule sätib. Ta räägib, et kui noorest peast kasutas Chanel’i Mademoiselle’i-nimelist (prantuse k preili) parfüümi, siis vanemas eas eelistab Chanel’i lõhna Noir (pantsuse k must).

Proua Reeda teartririietus, must kostüüm kuldsete detailidega, on pärit Ameerikast. Komplimendile, et see näeb stiilne välja, vastab Reet reipalt: “Nii ta on!”

Reet on hooldekodus elanud kaks aastat. “Ma ei taha lastele koormaks olla,” ütleb Reet, kellel on Viimsi Pihlakodus ühekohaline tuba privaatse tualettruumiga. Hooldekodu kohta on see suur luksus.

Tõsiasi, et Reet elab hooldekodus, ei takista tal lastega ajaveetmist. Üheskoos käiakse restoranis ja teatris. “Igal pool!” lisab Reet.

Proua Helga istub 25 minutit enne väljasõitu juba hooldekodu välisukse juures, valmis teatri poole startima. “Ma ei taha, et teised minu järgi ootama peaks,” sõnab Reet, kes on töötanud raamatupidajana.

Proua Ulvi on suur teatrihuviline. Ta räägib, et teatris käimine tekitab mõtteainet. “Ühte ja sama tükki korduvalt vaadates võib see tunduda jälle nagu uus,” arutleb Ulvi.

Proua Hedda-Viiu kannab teatrisse minnes lillat baretti. Just seda peakatet – baretti – on ta pool elu kanda armastanud. “See on minu trend!” naerab ta.

Intervjuu ajal helistab Hedda-Viiu telefon. Proua kurdab, et talle helistatakse kohati isegi liiga palju. Ent kas Hedda-Viiul on sõpru-tuttavaid sama palju kui barette? “Ma arvan, et rohkem!” teatab Hedda-Viiu.

Viimsi Pihlakodu elanikud said teatris käia tänu sellele, et eelmise aasta lõpus alustas tegevust heategevuslik organisatsioon MTÜ Elame Veel!

MTÜ asutaja Kadri Kuulpak räägib, et ühingu missioon on võimaldada hooldekodu elanikel osa saada kultuurisündmustest. “Meie laiem soov on viia eakaid asutustest välja, et nad ei oleks seal nii isoleeritud ja tuleks rohkem inimeste keskele,” arutleb Kuulpak. “Nagu üks hooldekodu elanik mulle ütles, et see tekitab ikka inimese tunde, kui saab kenamad riided selga panna ja majast välja minna.”

Fotodel: Helga, Hedda-Viiu, Reet. 

Autor: kuvatõmmised TV3st / Kadri Kuulpak

Eelmine
surju hooldekodu rahvamajas
Järgmine
häädemeeste elanikud raudteemuuseumis

Vastused puuduvad

Email again: