tartu hooldekodu vanemuises

Tartu hooldekodu elanik Liidia majast väljas käimisest: "Niisugune tunne on, et oled ikkagi inimene!”

25. märtsil külastas viis Tartu hooldekodu hoolealust koos kahe saatjaga Vanemuise väikses majas etendatud tükki "Soomusrong nr 7". Teatrikülastusest ilmus artikkel Tartu Postimehes (26.03.22).

Hooldekodu elanik Rein käis viimati teatris siis, kui ta veel oma kodus elas. Töö kaudu olid tal terveks aastaks piletid ette broneeritud. Reinule teater meeldib. Ta on rõõmus ka selle üle, et hooldekodus käivad aeg-ajalt esinemas huviteatrid. "Päris ilma kultuurita pole me siin olnud," sõnas mees.

Liidia, kes on hooldekodus elanud kümme aastat, ütles, et mitmesuguseid väljasõite on tehtud ju ridamisi. Jah, koroona ajal on neid ette tulnud harva, aga nüüd, mil lõpuks minek ees oli, märkis ta: "Niisugune tunne on, et oled ikkagi inimene!”

Hooldekodu elanikul Urmasel tuli meelde, kuidas ta ükskord koos sotsiaaltöötajaga Sadamateatris käis. Ta ei mäletanud enam, mida nad vaatasid, aga tal on meeles see eriline käik. "Teate, kui ilus on, kui saad kusagil käia," kiitis ta. "Ise enam ei saaks – piletid on kallid ja millega sa lähed, raha ju ei ole. Ikka ilus, kui seda võimaldatakse sulle!"

Hooldekodu leidis võimaluse etenduse päevaks juuksur tellida. 

Tartu hooldekodu huvijuht Katrin Ratnik oli oma klientidele mõeldes niisuguse võimaluse tekkimise üle ülimalt tänulik. Muidugi oli raske ette näha, kas ettevõtmine ka niisama toredasti välja kukub, kui see mõttes tundus, aga etteruttavalt võib öelda, et kõik läks hästi.


Fotod: Kadri Kuulpak ja Katrin Ratnik
Eelmine
keila hooldekodu vana baskini etendusel
Järgmine
surju hooldekodu rahvamajas

Vastused puuduvad

Email again: